Hirdetések

Házi kecskesajt, kecsketej, joghurt és kefír
8244 Dörgicse, Csicsói utca 13.
Deák Attila: (06 30) 954-8448
további információ...
Pántlika Porta
Egész évben nyitva tartó étterem várja a finom házias ízek kedvelőit.
8244 Dörgicse, Fő utca 67.
további információ...

Befőzde
Házilag eltett lekvár, befőtt, szörp, savanyúság, csatni, ételízesítő kapható közvetlenül a kistermelőtől.
8244 Dörgicse, Fő utca 77.
Pápai Annamária: (06 30) 962-1162
Gépi földmunka, árok- és alapásás
8244 Dörgicse, Templom tér 5.
Sokhegyi Ervin: (06 20) 584-0945
Német nyelvoktatás
Alapfoktól felsőfokig, társalgási, illetve szaknyelvet is
8244 Dörgicse, Fő utca 77.
Pápai Annamária: (06 30) 962-1162
további információ...

Dörgicse Község Önkormányzata

10/2012. (IV. 27.) számú határozat

1. Dörgicse Község Önkormányzatának képviselő-testülete, a fenntartásában lévő Bem József Általános Iskola Tagintézménye nevű közoktatási intézményt (Pécselyi Általános Iskola) a Balatonfüredi Református Egyházközség fenntartásába adja. Az átadás-átvétel során az intézményt 2012. augusztus 15-ei hatállyal jogutódlás nélkül megszünteti, és hozzájárul ahhoz, hogy –a kétoldalú megállapodásokban rögzítetteknek megfelelően– az egyházközség a jelenleg hatályos állami és egyházi törvények valamint határozatok betartásával új, egyházközségi fenntartású közoktatási intézményt alapítson.

2. Az önkormányzat a tulajdonában álló pécselyi 380/1.-es helyrajzi számú ingatlanon található épület azon részét, mely az oktatási tevékenységhez szükséges, közoktatási célú használatra, határozatlan időre – de legfeljebb addig, amíg az épületrészt oktatási célra használják – teljes felszereléssel együtt átadja a Balatonfüredi Református Egyházközség részére. Az ingatlan egyéb részét, az új közoktatási intézmény az oktatási tevékenységhez szükséges mértékben használhatja.

3. Az új közoktatási intézmény, a pécselyi 380/1.-es helyrajzi számú ingatlanon a tulajdonos önkormányzatok rendezvényeinek – az oktatási tevékenység korlátozása és zavarása nélkül – továbbra is helyet ad.

4. Az önkormányzat tulajdonosi voltából következően az ingatlan esedékes felújítását, illetve a szükséges korszerűsítést saját költségvetésében biztosítja.

5. Az önkormányzat az átvétel évében az intézmény likviditását biztosítja.

6. Az önkormányzat az állami kiegészítő normatíva csökkenése illetve az inflációs értékcsökkenés esetén keletkező hiányt, saját költségvetésében biztosítja.

7. Az új fenntartó, az intézményben alkalmazásban álló dolgozókat szerződésükben, kinevezésükben megállapított módon tovább foglalkoztatja.

8. A munkatársak közalkalmazotti jogviszonya a fenntartói jog átadásával megszűnik, az új fenntartó a Munka Törvénykönyve alapján új szerződéseket köt, mely nem lehet a munkatársakra nézve hátrányosabb jelenlegi szerződésüknél, kinevezésüknél.

9. Amennyiben a Balatonfüredi Református Egyházközség a működtetést nem tudja biztosítani, az önkormányzat az intézmény működtetését visszaveszi

10. Amennyiben az önkormányzat az állami normatívák feletti költségvetési hozzájárulást nem tudja biztosítani, az önkormányzat az intézmény működtetését visszaveszi.

 

Felelős: Kis-Pál Miklós polgármester
Határidő: azonnal

 


Támogassa adója 1 %-ával a Dörgicsei Polgárőr és Önkéntes Tűzoltó Egyesületet!
>Adószám: 19380764-1-19

Dörgicse Sportegyesület
Bankszámlaszám: Kinizsi Bank Nyrt.
11748069-20028352
Adószám: 19380764-1-19
Mérkőzések időpontjai és erdemények

Dörgicséért Közalapítvány
Bankszámlaszám: OTP Bank Nyrt.
11748069-20016344
Adószám: 18916199-1-19